Reddit’in Yükselişi Önlenemiyor, ABD’de Facebook’u Solladı

Günümüzün internet kahvehanesi ya da dedikodu kazanı olarak görebileceğimiz Reddit, sonunda Facebook‘u geçti. Tabi bu gelişme sadece ABD sınırları içerisinde geçerli. Bu gelişmeyle birlikte ABD’de en çok ziyaret edilen siteler sıralamasında Reddit 3. en çok ziyaret edilen site oldu.

Reddit’in bu büyük başarısını Alexa’dan aldık. Alexa’nın ABD’de en çok ziyaret edilen ilk 100 sitenin listesinde uzun zamandan beri değişmeyen zirvedeki bölüm değişti.

Alexa’nın sitesinde bu değişim ile ilgili diğer istatistikler şu şekilde;
Reddit’i ziyaret eden kullanıcılar ortalama 15 dakika zaman geçiriyor ve ortalama 9 sayfa geziyor. Facebook’u ziyaret eden kullanıcılar ise ortalama 4 sayfa geziyor ve 11 dakika zaman geçiriyor.

Alexa, bu güncellemeleri her 3 ayda bir yeniliyor. Reddit’in Facebook’u sıralama geçmesinde Facebook’un son zamanlarda yaşadığı skandalların rolünün büyük olduğu söyleyebiliriz. Yine aynı şekilde Bitcoin, ethereum gibi sanal paraların yükselişi Reddit’i roketleyen temel gelişmelerden.

Alexa’nın Tüm dünyada en çok ziyaret edilen 100 site sıralamasında ise Reddit 6. sırada yer alıyor. Facebook ise bu sıralamada 3. sıradaki yerini koruyor.

Son olarak, Game Of Thrones ‘un bölümlerinin çalınması, iCloud vakası gibi birçok sızıntının çıktığı ilk yerin Reddit olduğunu bilmemizde fayda var.

Cevap Ver

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir