SEO Çalışmalarında Online Reklam Kanallarından Destek Alın

SEO kelimesini duyan insanların genellikle akıllarında online reklam kanallarına para kaptırmayayım ya da SEO‘nun amacının online reklam giderlerinin düşürülmesi ya da sıfıra indirilmesi gibi bir algı oluşuyor. Online reklamcılık kanallarını (Adwords reklamları, Facebook reklamları, Instagram reklamları, Linkedin reklamları) SEO çalışmalarında destekleyici eleman olarak görmek gerekiyor. SEO çalışmalarının mantığı doğrultusunda çalışma yapacağınız projenizin tanıtımlarını tüm mecralarda (gerekli olan veya sektörünüzle alakalı olan) yapmanız gerekmekte.

SEO, Bir Süreçtir…

Hepimiz biliyoruz ki; SEO çalışmalarında çok büyük emek, uzun bir zaman, bolca para harcamamız gerekiyor. Tüm bunlara rağmen küçük bir hata yaptığımızda telafisi olmayan sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. SEO çalışmalarında “İç SEO Denetimi” ni ne kadar önemsiyorsak, “Backlink İnşaası” nı ne kadar önemsiyorsak, “Online Reklamcılık Kanalları” ndan da olabildiğince yararlanmalıyız.

SEO İleriye Yönelik Bir Yatırımdır, Online Reklamlardan Hemen Geri Dönüş Alırsınız…

SEO çalışmalarının faydasını genel olarak 4 -12 ay arasında almaktayız. SEO’nun amacı hedef kitleye ulaşmak, sitemizi beslemek ve güçlendirmek olurken, Online reklam kanallarından ise hedef kitleye ulaşım, anında geri dönüşüm gibi faydalar elde ederiz. Her projenin ihtiyacı farklı olduğu için SEO çalışmalarının ve Online reklamcılık çalışmalarınızın yüzdesini en iyi siz bileceksiniz.

Reklam Giderlerinizi SEO Çalışmaları Doğrudan Etkiler…

En çok kullanılan online reklamcılık araçlarından birisi olan Google Adwords‘ ü ele alacak olursak, oluşturacağınız kampanyanın TBM‘sini (tıklama başına maliyet) daha önceden yaptığınız SEO çalışmaları (Teknik işler, içerik geliştirme, backlink inşaası vs.) çok fazla etkiler. Kaliteli bir websitesi sahibiyseniz TBM ‘leriniz en düşük seviyede seyredecektir. Bu sebepten dolayı internet dünyasında başarılı olmak isteyen website sahiplerinin SEO çalışmalarını göz ardı etmemesi gerekiyor.

Her Sektörün Hedef Kitlesi Farklı Mecralarda Yer Alabilir…

İnternet dünyasında bir çok farklı sektörden milyonlarca web sitesi bulunmakta. Her sektörün hedef kitlesinin bulunduğu platform ise farklılık göstermektedir. Örneğin butik ürünler satan bir e-ticaret siteniz var ise özellikle Instagram ve Pinterest‘i araştırmalıdır. Ağır sanayi sektöründeki firmalar ise Google Adwords veya Linkedin platformlarını yakından incelemelidir.

Online reklamcılık kanalarını en etkili şekilde, en az maliyetle, en fazla dönüşüm alabilecek şekilde kullanabilmeniz için bir uzmana danışıp, detaylı analiz sonucunda karar vermenizi öneriyoruz.

Cevap Ver

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir